czwartek, 11 kwietnia 2013

First blood.

Siemanko wszystkim!
Taki wpis-inicjacja na początek. Napiszę dzisiaj o... Facebooku. Jakże oryginalnie, aż się wzruszyłem.

O co mi chodzi? O to, czym stał się FejsBók gdzeiś koło przełomu 2011-2012. Aplikacje udostępniające posty w imieniu użytkowników opanowały 90% postów. W dodatku robią to naprawdę nieudolnie, nawet idiota ogarnie, że to leci z automatu. Przykład?


_______
|    o,o    | Jan Kowalski udostępnił link
|   \__/    | 
|______ |http://www.spam.com/63578647895638956

Hahaha! Przegrała zakład, zobacz, co musiała zrobić! SZOK!

Po kliknięciu w link okazuje się, że możemy jego zaawartość przejrzeć dopiero po lajknięciu odpowiedniej aplikacji na Facebooku, która będzie wysyłała spam w naszym imieniu właśnie w takiej formie. Nie wiem,co trzeba mieć zamiast mózgu, żeby ciągle dawać się na to nabierać. W każdym razie ja nie lajknąłem niczego takiego i nie zamierzam.

Druga sprawa to łańcuszki, które istnieją już od dawien dawna, a na naszej-klasie przeżyły boom. Teraz, forczunetli, występują coraz rzadziej. Znowu zanudzę Was przykładem, ale za to najgłupszym z najgłupszych, cytując:


Cześć, to jest wiadomość od twórcy Facebooka i mówi nam trochę o tym, co wydarzy się na Facebook'u 15 marca. Prosi, żeby nie wysyłać tego z powrotem do osoby, od której to otrzymałeś/aś."Drodzy członkowie Facebooka, Facebook ma być zamknięty 15 marca, ponieważ staje się bardzo przeludniony. Wielu użytkówników narzeka, że Facebook staje się bardzo powolny. Dokumenty pokazują, że istnieje wielu aktywnych użytkowników Facebooka, a także wielu nowych członków. Będziemy wysyłać tę wiadomość wokół, aby zobaczyć, czy członkowie są aktywni czy nie. Jeśli jesteś aktywny proszę wysłać do 15 innych użytkowników, aby pokazać, że jesteście nadal aktywni. * Ci, którzy nie wyślą tej wiadomości w ciągu 2 tygodni będą usuwani bez wahania, żeby zrobić więcej miejsca. Wyślij tę wiadomość do wszystkich

CO TO MA BYĆ JA SIĘ PYTAM? Ktoś jeszcze wierzy w takie bzdury? Nawet jeśli naprawdę Facebook stał się przeludniony (a tak nie jest, ilość użytkowników powoli SPADA) i nieaktywne konta małyby być usunięte, to byłyby rozpoznawane przez program badający faktyczną aktywność użytkowników. Ehhh, szkoda słów.

Kolejna rzecz. Wymuszanie/błaganie o lajki. Zazwyczaj nieszkodliwe, jednak czasem dość chamskie. Zwłaszcza te, które twierdzą, że za lajka ktośtam dostanie 1$, za share'a 2$, a za komenta 5$. Nie ma żadnego logo sponsora, informacji o nim ani nawet numeru KRS/konta, na które można oddać 1%/wpłacić jakąś sumkę w ramach pomocy. Nawet jeśli takie informacje by się tam znalazły, byłoby to ok. 1-2 centy za lajka/share'a komenta, A NIE PO PARĘ DOLARÓW.

To by było na tyle, jak się spodoba, będzie cz.2. Komentarze mile widziane :D Niech Śniący będzie z wami, a Innos ma was w swojej opiece.
*Pierwszy komentarz mówiący w jakim uniwersum te teksty byłyby pożegnaniem dostanie mały, sekretny bonusik :3*

3 komentarze:

  1. Dobrze gada polać mu .

    OdpowiedzUsuń
  2. Aaaaaa! Roman, masz bloga to ja czytam tak jak obiecałam!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Pełne poparcie. (Cud, jeszcze pseudo-hejterzy Twojego bloga nie odkryli, więc póki co masz spokój) xD

    OdpowiedzUsuń